Profesyonel Servis Eğitimi

Profesyonel  Servis Eğitimi

Eğitim kapsamında profesyonel olarak yiyecek içecek işletmelerinde kullanılan servis teknikleri ve usulleri hakkında kapsamlı bilgi,  teorik ve pratik olarak verilmektedir.

Bu eğitimin sonunda İstanbul Gastronomi Merkezi  diploması ve İstanbul Bilgi Üniversitesi  onaylı Profesyonel Yiyecek-İçecek  Servisi Eğitimi sertifikası almaya hak kazanırsınız.

 

PROGRAM İÇERİĞİ

1-Misafir,misafir çeşitleri,misafir ağırlama,misafir beklentileri,misafir psikolojisi, misafir karşılama ve misafir uğurlama,misafir taleplerinin karşılanması.Misafire yaklaşım prensibimiz.Sürekli misafire karşı yapılması gerekenler.

2-Yiyecek-içecek personeli hiyerarşisi.(Restaurant,mutfak ve stewarding).Görev ve sorumluluklar.Yöneticilerin yapması gereken görevler.Yönetici personel di-yaloğu.Günlük,haftalık ve aylık toplantılar.Toplantı yönetimi.Eğitimlerin plan-lanması.Eğitimlerin verilmesi.Side-job (ek görevler)’ların organize edilmesi

3-Personel görünüm,üniforma standartları.Temizlik ve hijyen.İş öncesi yapılma-sı gereken görev ve sorumluluklar.Personelin yapması ve yapmaması gereken-ler.İşletme ürün bilgisi ve işletmenin tanınması.Profesyonellilk.Personel hizmet tutkusu.

4-Misafir ile iletişim teknikleri.İletişim standartları.Misafiri etkin dinleme.Perso-nelin davranışları,konuşma,hitabet,diksiyon ve vücut dili standartları.Misafir ile konuşulmaması gereken hususlar.Misafie ilgi göstermek.Misafir değeri.Telefon ile iletişim standartları.

5-Stewarding(Bulaşıkhane) çalışma prensipleri.Makinelerin kullanılması.Temiz-lik ve hijyen standartları.Temizlikte kullanılan malzeme ve ekipmanlar.Kimya-sallar ve dezenfektanlar ve kullanım standartları.

6-Yiyecek-içecek servisnde kullanılan malzeme ve ekipmanların tanıtılması ve kullanım standartları.Porselen,metal,cam,tekstil,masa,sandalye vb. malzeme-leri.Diğer servis ekipmanları.Servis arabaları.

7-Masa set-up.Servis öncesi yapılan mis en place hazırlıkları.Servant hazırlıkları. Temel açılış ve kapanış standartları.Check-listlerin oluşturulması.Pratik servis uygulamaları.Kuver hazırlıklarının yapılması.Tüm masa düzenlerinin hazırlıkları-nın uygulamalı hazırlanması.

8-Temel servis teknikleri.Tepsi taşıma,tabak servisi,maşa servisi,bardak servisi, boşların toplanması,su servisi,ekmek servisi.Uluslararası servis tekniklerinin ta-nıtılması.(Amerikan,Fransız,İngiliz,Rus servisi.).Misafir masasında servis uygu-lamaları.Protokol servisi ve V.I.P. servis uygulamları.Pratik servis uygulamaları.

9-A la carte servis.Misafir servis öneceliği.Pratik servis uygulamları.

10-Banquet servis.Pratik servis uygulamları.

11-Mönü bilgisi.Mönü çeşitleri.Yiyecek mönüsü.

12-Mönü çeşitleri.Tatl ve pasta vb. ürünler.

13-Mönü çeşitleri.İçecek listeleri.

14-Sipariş alma,sipariş tekrarı.Satış artırma teknikleri.Pratik servis uygulamaları.

15-Bar operasyonu.Alkolsüz içeceklerin tanıtılması.Pratik servis uygulamaları.

16-Sıcak içeceklerin tanıtılması.(Çay,kahve vb.).Pratik servis uygulamları.

17-Alkollü içeceklerin tanıtılması.Pratik servis uygulamaları.

18-Misafir memnuniyeti.Problem ve sorunların giderilmesi standartları.Koşulsuz misafir memnuniyeti sağlanması.

19-Tezgah personeli görev ve sorumlulukları.Tezgahta yapılması gerekenler. Satış artırıcı teknikler.

20-Hesap işlemleri. Yapılan yanlışlıklar ve düzeltilmesi için yapılması gerekenler.

 

Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yer İstanbul Gastronomi Merkezi

Eğitimi boyunca kullanılacak tüm malzemeler İstanbul Gastronomi Merkezi tarafından karşılanmaktadır.

Eğitim Yeri

Profesyonel Servis  Eğitimleri İstanbul Gastronomi Merkezi

Hemen Başvur